Odwierty pionowe brzeziny

domowe remonty

Kiedy wymagane są odwierty pionowe?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym da się zrealizować nowiuteńkie, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest zużycie wiertnicy samojezdnej, która może być wyposażona w hydraulicznie unoszony maszt i samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu jest stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to niezbędne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna posiada prócz tego regulator obrotów oraz głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem odwierty pionowe są realizowane w w znacznym stopniu krótszym okresie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od chwili ustawienia masztu wiertnica samojezdna w okresie dwóch godzin umie za sprawą świdra ślimakowego metodą płuczkową zrobić odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu bądź czterdziestu metrów. 
Jednym z modułów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która również może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej monumentalności a przy tym osprzętu. Mimo takiej wagi prosto ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być stosowana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z wyeksploatowaniem mechanizmu szarpakowego oraz wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem wykonywanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego wykonywane wówczas, gdy jest konieczność wykopania nowej studni. Jest to bardzo odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

http //btc-maszyny.pl