Planowanie budynków mrozy

Studio Urody Essenza ul. Kamienna 103 we Wrocławiu

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, iż najlepsze kierunki studiów to sztuka lekarska i prawo. Bezsprzecznie są to kierunki uciążliwe, a praca po nich (szczególnie za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wspomina się trzeci kierunek, który ja osobiście chciałabym w tym miejscu wspomnieć – architektura.
Zawód architekta nie dosyć, że w moim odczuciu jest bardziej interesujący aniżeli dwa wymienione wcześniej, to z drugiej strony, jest również bardzo dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to masa rozmaitych dziedzin. Może znajdować się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale również ktoś z bardziej użytecznymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców a także projektowanie budynków mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie są banalne – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki a także fizyki, jak i kulturalnego obeznania a w dodatku zmysłu artystycznego. Niemniej jednak finalnie są tego warte. Domek, który stworzymy w swojej głowie, za kilka lat może stanąć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł zostanie po pewnym czasie inspiracją w studenckich podręcznikach?
Zatem jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niesłychanie szybko mdlejesz – zastanów się czy praca architekta nie jest dla Ciebie. Może projektowanie budynków to Twoja pasja, głęboko zakorzeniona i jeszcze nieodkryta? Spróbuj. Pierwsze kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen wiedzy. Kreśl, rozbudź wyobraźnię i stwierdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

bruk klinkierowy