Pianka poliuretanowa legnica

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest wykorzystywana a w dodatku konieczna w budownictwie jako budulec uszczelniający, ale niewielu wie, że znakomicie sprawdza się też w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – bo o niej mowa – posiada więcej zastosowań, niż może się zdawać. Naturalnie najlepiej sprawdza się w celach, do których jest poświęcona, ale przy kapce inwencji sprawdzi się w wielu sprawach.
Pianka poliuretanowa ma bardzo dobre właściwości wiążące, zatem idealnie sprawdzi się jako klej. Malutką ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą pokrywach, które łączymy ze sobą i czekamy do wyschnięcia.
Współcześnie niezmiernie dużo sprzedajemy poprzez sieć, a co się z tym wiąże, towar wysyłamy w paczkach. Czasami pojawia się kwestia – jak ochronić łagodne rzeczy takie jak przykładowo smartfon, czy urządzenia elektryczne przed uszkodzeniem podczas transportu. I w tym miejscu z pomocą przychodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Na początku warto wyścielić pudełko, w którym będziemy przesyłać naszą rzecz folią spożywczą. Potem wypełniamy je do połowy pianką. gdy jest jeszcze elastyczna, ostrożnie ją uklepujemy, zawijamy folią wysyłany artykuł i dopasowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka warstw folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i zapełniamy pianką resztę przestrzeni. Kiedy pianka wyschnie, wyciągamy ją, odwijamy z folii, układamy we wnętrzu przedmiot i wysyłamy. Prawda, że łatwe?
Pianka montażowa używana jest także w przemyśle motoryzacyjnym, a precyzyjniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – laicy potrafią właśnie tym materiałem zapełnić puste przestrzenie w karoserii aut, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować fantazji.
Istotnie pianka poliuretanowa najlepiej przetestuje się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, napełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w dzisiejszym budownictwie i w każdym gospodarstwie domowym. 
W sklepach budowlanych dostępne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem musimy zapoznać się z instrukcją bezpieczeństwa i urządźmy się w jednorazowy, komfortowy pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.