Pianka poliuretanowa wieruszów

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest używana a w dodatku nieodzowna w budownictwie jako towar uszczelniający, ale niewielu wie, że fenomenalnie odnajduje się też w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – albowiem o niej mowa – ma więcej zastosowań, aniżeli może się zdawać. Naturalnie najlepiej odnajduje się w celach, do których jest poświęcona, ale przy krztynce inwencji sprawdzi się w wielu sytuacjach.
Pianka poliuretanowa posiada wspaniałe właściwości wiążące, a więc perfekcyjnie sprawdzi się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą nawierzchniach, które łączymy ze sobą i czekamy do wyschnięcia.
Obecnie niesłychanie dużo sprzedajemy poprzez sieć, a co się z tym wiąże, produkt wysyłamy w paczkach. Nieraz pojawia się sprawa – jak ochronić kłopotliwe przedmioty takie jak na przykład smartfon, czy też urządzenia elektryczne przed nadszarpnięciem w trakcie przewozu. I tutaj z pomocą nadchodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Najpierw trzeba wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Później napełniamy je do połowy pianką. kiedy jest jeszcze sprężysta, delikatnie ją uklepujemy, opakowujemy folią wysyłany przedmiot i dostosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy parę warstw folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i zapełniamy pianką resztę przestrzeni. Kiedy pianka wyschnie, wyciągamy ją, odsłaniamy z folii, umieszczamy we wnętrzu przedmiot i wysyłamy. Prawda, że proste?
Pianka montażowa wykorzystywana jest także w przemyśle motoryzacyjnym, a dokładniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – laicy umieją właśnie tym towarem napełnić wolne przestrzenie w karoserii pojazdów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować wyobraźni.
Oczywiście pianka poliuretanowa najlepiej przetestuje się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, napełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w nowoczesnym budownictwie i w każdym gospodarstwie domowym. 
W sklepach budowlanych dostępne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy zaznajomić się z instrukcją bezpieczeństwa a także zaopatrzmy się w jednorazowy, komfortowy pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stoły i krzesła