Pianka poliuretanowa białobrzegi

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest stosowana a w dodatku nieodzowna w budownictwie jako materiał uszczelniający, ale niewielu wie, że doskonale sprawdza się także w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – bowiem o niej mowa – posiada więcej zastosowań, aniżeli może się zdawać. Oczywiście najlepiej sprawdza się w celach, do których jest przeznaczona, ale przy kapce kreatywności sprawdzi się w wielu sytuacjach.
Pianka poliuretanowa posiada fenomenalne właściwości wiążące, a więc idealnie sprawdzi się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą nawierzchniach, które łączymy ze sobą i czekamy do wyschnięcia.
Współcześnie bardzo dużo sprzedajemy poprzez net, a co się z tym wiąże, towar wysyłamy w paczkach. Czasem pojawia się sprawa – jak zabezpieczyć delikatne obiekty takie jak na przykład smartfon, czy sprzęty elektryczne przed uszkodzeniem podczas przewozu. I tu z pomocą nadchodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Najpierw należy wyścielić pudełko, w którym będziemy przesyłać naszą rzecz folią spożywczą. Następnie napełniamy je do połowy pianką. kiedy jest jeszcze elastyczna, łagodnie ją uklepujemy, zawijamy folią wysyłany artykuł i dostosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy parę powłok folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i zapełniamy pianką resztę przestrzeni. Jak pianka wyschnie, wyciągamy ją, odwijamy z folii, umieszczamy we wnętrzu obiekt i wysyłamy. Prawda, że proste?
Pianka montażowa użytkowana jest również w przemyśle motoryzacyjnym, a ściślej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – zapaleńcy potrafią właśnie tym produktem zapełnić wolne przestrzenie w karoserii pojazdów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować fantazji.
Naturalnie pianka poliuretanowa najlepiej sprawdzi się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, zapełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w współczesnym budownictwie i w każdym domku. 
W sklepach budowlanych osiągalne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy zaznajomić się z instrukcją bezpieczeństwa a także wyposażmy się w jednorazowy, wygodny pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

http //www.dgm-trans.pl