Pianka poliuretanowa mława

projekty budowlane luboń

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest stosowana a w dodatku nieodzowna w budownictwie jako budulec uszczelniający, ale niewielu wie, że znakomicie odnajduje się również w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – albowiem o niej mowa – ma więcej zastosowań, niż może się wydawać. Rzecz jasna najlepiej sprawdza się w celach, do których jest przeznaczona, ale przy drobince kreatywności sprawdzi się w wielu chwilach.
Pianka poliuretanowa posiada bardzo dobre właściwości wiążące, tak więc idealnie odnajdzie się jako klej. Malutką ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą powierzchniach, które łączymy ze sobą i oczekujemy do wyschnięcia.
Obecnie nadzwyczaj dużo sprzedajemy poprzez net, a co się z tym wiąże, artykuł wysyłamy w paczkach. Nieraz pojawia się kwestia – jak zabezpieczyć łagodne rzeczy takie jak na przykład smartfon, lub sprzęty elektryczne przed nadszarpnięciem podczas przewozu. I tutaj z pomocą nadchodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Z początku trzeba wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Następnie zapełniamy je do połowy pianką. kiedy jest jeszcze plastyczna, ostrożnie ją uklepujemy, osłaniamy folią wysyłany artykuł i przystosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy parę warstw folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i napełniamy pianką resztę przestrzeni. Jak pianka wyschnie, wyciągamy ją, rozwijamy z folii, układamy we wnętrzu obiekt i wysyłamy. Prawda, że proste?
Pianka montażowa stosowana jest dodatkowo w przemyśle motoryzacyjnym, a dokładniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – amatorzy potrafią właśnie tym towarem zapełnić wolne przestrzenie w karoserii pojazdów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować wyobraźni.
Oczywiście pianka poliuretanowa najlepiej wypróbuje się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, wypełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko i wyłącznie niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w nowoczesnym budownictwie i w każdym gospodarstwie domowym. 
W sklepach budowlanych przystępne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem musimy poznać się z instrukcją bezpieczeństwa a także wyposażmy się w jednorazowy, komfortowy pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

wszystkie chwilówki